Tirana
light rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Enj
26 °
Pre
27 °
Sht
26 °
Die
25 °
Hën
27 °
E enjte, 8 Qershor, 2023

Përplasja e grupeve kriminale i mori jetën hidraulikut shqiptar në Greqi, vetëdorëzohet në Polici bashkëatdhetari (EMRI)

Lajme të ngjashëm

Është vetëdorëzuar një tjetër person në Policia që ishte në kërkim për vrasjen e 40-vjeçarit shqiptar, Pëllumb Islami. Sipas medeive greke bëhet fjalë për një një 33 vjeçar shqiptar Olsian Murrizi alias Ernest Murrizi, i cili është paraqitur në Policinë e Athinës.

Ky shtetas është një nga shtatë personat ndaj të cilëve është lëshuar urdhër arresti, lidhur me ngjarjen e 21 shkurtit kur në një lokal në “Nea Ionia” në Athinë u ekzekutua 40 vjeçari nga Delvina.

“Në mëngjesin e sotëm, një 33-vjeçar i huaj është paraqitur në mënyrë spontane në Departamentin e Krimeve të Jetës në DAA. dhe u arrestua me urdhër të ekuipazhit për vrasjen e një 40-vjeçari shqiptar e kryer në orët e mbrëmjes të datës 21.02.2023 brenda një dyqani në Nea Joni”, njofton Policia e shtetit grek.

Më shumë