Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
78 %
0.5kmh
0 %
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
Mër
34 °
E shtunë, 31 Korrik, 2021

Përplasja e fortë në Rubik, Land Roveri i bërë “copë” përfundon 200 metra larg autobusit, asfalti i larë në gjak

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një aksident i rëndë është regjistruar sot pasdite pas orës 17:00 në Mirditë, në aksin rrugor Rubik-Rrëshen. Newsbomb ka siguruar foto nga vendngjarja, ku shihet një autobus udhëtarësh nga Kosova, i përplasur me një fouristradë “Land Rover”.

foto2

Shoferi i kësaj të fundit Hysen Selitaj ka humbur jetën ndërsa një person tjetër ka mbetur i plagosur. Mësohet se fouristrada drejtohej nga babai ndërsa i biri pasagjer është plagosur. Babë e bir ishin nga Kosova. Shoferi i autobusit është shoqëruar në polici ndërsa autoritetet po punojnë për zbardhjen e ngjarjes së rëndë.

foto3

Nuk dihen identitetet e personave të tjerë të përfshirë apo rrethanat e përplasjes tragjike, por burime nga vendngjarja njoftojnë për Newsbomb se përplasja ka qenë aq e fortë dhe me shpejtësi të madhe, saqë autobusi dhe “Land Roveri” janë në 200 metra largësi nga njeri-tjetri.

Autobusi është dëmtuar vetëm në pjesën e përparme dhe anësore, ndërsa fouristrada është shkatërruar e gjitha. Në asfalt shihet gjaku i viktimës.  

foto1

Njoftimi i Policisë:

Rreth orës 17:22, në aksin rrugor Rubik-Rreshen ,mjeti autobus është përplasur me mjetin tip “Land Rover” me targa italiane, ku si pasojë ka gjetur vdekjen drejtuesi i mjetit ende i paidentifikuar.

Drejtuesi i mjetit autobus po shoqërohet në Komisariatin e Policisë Mirditë, për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes

Më shumë

spot_img
spot_img