Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Hën
29 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
Pre
18 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Përplasi qëllimisht me makinë bashkëfshatarin në Mirditë, Gjykata merr vendimin për Mhill Gegën

spot_img

Lajme të ngjashëm

044c1b75a5444bea0985983ca724b7c2

Gjykata e Lezhës ka lënë në burg Mhill Gegën, i cili aksidentoi për vdekje me makinë Mark Gjekën.

Gega është përballur me akuzën për “vrasje me dashje”.

Autori Mhill Gega tha në gjykatë se ai nuk ka dashur ta përplasë me makinë, por nuk ka mundur dot të frenojë pasi makina ka rrëshqitur nga akulli.

Kujtojmë që ngjarja e rëndë ka ndodhur pak ditë më parë, ku Gega përplasi me makinën e tij për vdekje Mark Gjekën.

Presonat në fjalë ishin në konflikt me njëri tjetrin prej disa kohësh.

Viktima dhe 68-vjeçari kishin qenë punonjës në të njëjtën ndërmarrje, ku dhe kishin nisur konfliktet e para mes tyre që prej vitit të kaluar, ku kishin përfunduar në Polici. Dy ditë më parë ata kanë pasur sërish një debat mes tyre, dhe në ato momente Gega ka marrë mjetin e tij ‘benz’ dhe e ka përplasur qëllimisht Gjekën, ku për pasojë ai vdiq në vend.

Më shumë

spot_img