Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
88 %
2.1kmh
0 %
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

Përplasi për vdekje një kalimtar dhe plagosi 4 të tjerë, gjykata merr vendimin për shoferen 29-vjeçare

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Tiranës ka vendosur të lërë në burg shoferen 29-vjeçare që përplasi pesë kalimtarë te “Kodra e Diellit”, një prej të cilëve ndërroi jetë për shkak të plagëve në spital.

Gjykata dha sot masën “arrest me burg” për 30 ditë për Elinta Garon, e cila do të qëndrojë pas hekurave deri në kryrjen e ekspertizës auto-teknike të automjetit që ajo drejtonte.

Aksidenti pasditen e 15 gushtit në zonën e Parkut Olimpik dyshohet se ndodhi për shkak të shpërqëndrimit të shoferes nga përdorimi i celularit në timon.

Nga përplasja humbi jetën 60-vjeçari, Begzan Hyseni, si dhe mbetën të plagosur katër persona të tjerë.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img