Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
61 %
1kmh
0 %
Mar
5 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Përplasi për vdekje me makinë kolegun pasi e ofendonte dhe tallte, Prokuroria kërkon 18 vite burg për Mhill Gegën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Prokuroria ka kërkuar 18 vite burg për Mhill Gegën nën akuzën për “vrasje me dashje”.

Mhill Gega pas një konflikti mori makinën dhe përplasi për vdekje Mark Gjetën 69-vjeç. Edhe pse autori në një nga seancat është shprehur se i kishte rrëshqitur makina nga akulli, Prokuroria ka dalë në rezultatet se ngjarja ka qenë e qëllimshme.

Viktima dhe Gega kishin qenë punonjës në të njëjtën ndërmarrje, ku dhe kishin nisur konfliktet e para mes tyre që prej vitit të kaluar. Ditën e ngjarkes ka pasur sërish një debat mes tyre, dhe në ato momente Gega ka marrë mjetin e tij ‘Benz’ dhe ka përplasur qëllimisht Gjekën, duke i shkaktuar vdekjen e mënjëheshme.

Ngjarja ndodhi  më 17 shkurt 2021 në fshatin Bungaj të Mirditës. Gega kur u arrestua në polici tha “më ka nxirë jetën më ka sharë dhe ofenduar madje edhe dhunuar”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img