Tirana
scattered clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
4.1kmh
40 %
Pre
26 °
Sht
28 °
Die
22 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

Përplasi për vdekje këmbësorin, 22 vjeçari vetëdorëzohet në polici (EMRI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia e Fierit ka arrestuar një 22 vjeçar. Burime nga blutë bëjnë me dije se Gelsion Pajo, 22 vjeç, banues në Patos pas përfshirjes në aksident është vetëdorëzuar në polici.  

 

Pas kësaj ai është prangosur pasi siç njofton policia në datën 13.08.2018, rreth orës 23:10, në fshatin Portëz, duke drejtuar automjetin tip “Opel” është përfshirë në një aksident ku për pasojë ka humbur jetën shtetasi Y.A, 55 vjeç, banues në fshatin Portëz.

22 vjeçari, pas përfshirjes në aksident e ka dërguar këmbësorin e aksidentuar në spital dhe është larguar për në banesë dhe më pas është vetëdorëzuar në Komisariatin e Policisë Fier.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Shkelje e rregullave të qarkullimit rrugor” parashikuar nga Neni 290 i Kodit Penal.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img