Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
32 %
3.6kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
17 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Përplasi për vdekje 20 vjeçarin në Elbasan dhe u largua nga vendngjarja, arrestohet shoferi nga Fieri (EMRI)

Lajme të ngjashëm

65 vjeçari Aristir Dimo është arrestuar nga Policia, pasi përplasi për vdekje mbrëmjen e së hënës, 20 vjeçarin Flori Sula.

Autori u largua nga vendngjarja, ndërsa i riu humbi jetën në spita, pasi nuk u mbijetoi dot plagëve të marra. Ditën e sotme Policia e Elbasanit bëri të ditur se kishte identifikuar dhe arrestuar drejtuesin e mjetit që shkaktoi aksidentin fatal për të riun.

Aristir Dimo tashmë akuzohet për veprat penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor” dhe “Largimi nga vendi i aksidentit”.

Më shumë