Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
34 %
2.1kmh
0 %
Enj
35 °
Pre
39 °
Sht
33 °
Die
30 °
Hën
33 °
E enjte, 18 Gusht, 2022
spot_img

Përplasi me skaf 7-vjeçare në Himarë, Gjykata e Vlorës lë në burg ish-komisarin Arjan Tase

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Vlorës ka dhënë masën “arrest me burg” për ish-komisarin Arjan Tase,i cili përplasje për vdekje me skaf 7-vjeçaren, Jonada Avdia në Himarë.

Arjan Tase është lënë në burg, teksa akuzohet për veprën penale “vrasje me dashje indirekte”. Tase nuk ka kundërshtuar masën e arrestit dhe i ka kërkuar falje familjes së të miturës dhe policisë.

albsig

Kujtojmë se ngjarja e rëndë ndodhi më 2 gusht në Himarë, në Plazhin e Potamit në Himarë, ku 7-vjeçarja Jonada Avdia, u godit për vdekje nga një skaf me drejtues ish-komisarin e Himarës Arjan Tase, teksa ajo po lahej në det me babain e saj.

E mitura u përplas fillimisht nga pjesa ballore e gomones dhe më pas trupi i saj është prerë nga helikat duke ndërruar jetë në vend.

Fëmija, me origjinë nga Tropoja jetonte jashtë shtetit me familjen e saj në Angli, por ishte kthyer në atdhe për pushime.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img