Tirana
fog
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
100 %
0.5kmh
58 %
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
24 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

Përplasi gruan dhe u largua nga vendngjarja, shkaktari i aksidentit në Vlorë është ish-drejtori i Doganës që kërcënoi qytetarin

Lajme të ngjashëm

Një aksident i rëndë ndodhi pasditen e sotme në “Transballkaniken” e qytetit të Vlorës, ku një makinë përplasi një kalimtare dhe më pas goditi një makinë tjetër.

Shoferi, i cili dyshohet të jetë shkaktar i askidentit të rëndë, është Arlind Lagji, ish-drejtor i Doganës në Fier, i cili pak kohë më parë u bë protagonist i një skandali të denoncuar mediatikisht.

Teksa ishte në detyrë, ai kërcënonte me vdekje dhe shantazhonte dhe kishte dhunuar fizikisht qytetarin Algert Belulaj. Ky i fundit iu drejtua emisionit “Ora Investigim” për të bërë publik denoncimin.

Aksidenti u regjistrua rreth orës 17:40, shtetasi Arlind Lagji rreth 45 vjeç, duke drejtuar automjetin tip “Volksëagen”,  në rrugën “Gjergj Kastrioti”, ka aksidentuar shtetasen I. S., rreth 66 vjeçe, këmbësore në rrugë.


Më shumë