Hapësire reklamuese

Aktualitet

Përplasi dy të rinjtë te Kryeministria, Gjykata lë në burg 21-vjeçarin

Shkruar nga Newsbomb
Përplasi dy të rinjtë te Kryeministria, Gjykata lë në

Gjykata e Tiranës ka lënë në burg 21-vjeçarin Jorgaq Thengjillin, shoferi i cili aksidentoi dy të rinjtë pranë Kryeministrisë, Tiranë.

Ngjarja ndodhi më 5 nëntor në afërsi të Kryeministrisë. Thengjilli teksa ishte duke drejtuar automjetin e tij tip “Mercedes Benz”, humbi kontrollin për shkak të shpejtësisë duke përplasur në trotuar dy këmbësorët D. K., dhe K. D. Njëri nga të rinjtë, vajza, mbeti e plagosur duke iu nënshtruar menjëherë një ndërhyrje kirurgjikale në Tiranë.

Fatmirësisht kur ndodhi aksidenti në vendin e ngjarjes rastisi një mjek i cili it ha ndihmën e parë dy të rinjve.

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese