Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
4.6kmh
0 %
Hën
32 °
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

Përplaset nga kova e ekskavatorit, plagoset punonjësi i firmës së ndërtimit “Salillari”

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ea1ca2d19d0bf8f2de9f021939444a8d

Një punonjës ndërtimi i firmës “Salillari” është plagosur teksa punonte në aksin nacional Tepelenë-Gjirokastër.

Mësohet se punëtori është përplasur nga kova e ekskavatorit dhe ka marrë dëmtime të shumta. Ngjarja ka ndodhur ditën e sotme te “Ura e Kardhiqit”.

Punëtori 52-vjeçar L.Gaba u transportua drejt spitalit pas dëmtimeve gjatë punës, ndërsa gjendja e tij shëndetësore dihet. Është e paqartë se në çfarë rethanash ka ndodhur ngjarja.

Firma “Salillari” ka fituar tenderin 13.7 milionë euro për mirëmbajtjen e akseve rrugore në jug të vendit për një afat 5 vjeçar.

Më shumë

spot_img
spot_img