Tirana
clear sky
37.5 ° C
37.5 °
37.5 °
20 %
2.1kmh
0 %
Pre
36 °
Sht
34 °
Die
34 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Përplaset ambulanca me automjetin në Rrogozhinë, 6 të plagosur, 2 në gjendje të rëndë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e6ce4b444ef714ad134c3cc2668d025e

Një ngjarje e rëndë është shënuar mbrëmjen e sotme në Rrogozhinë.  

Një ambulancë teksa po transportonte të sëmurin në spital është përplasur me një automjet. 

Nga përplasja e fortë kanë mbetur të plagosur 6 persona, mes të cilëve 2 gjenden në spital në gjendje të rëndë shëndetësore.  

Sipas informacioneve, theksohet se është përfshirë në aksident drejtuesi I ambulances me inicialet F.B dhe pasagjeri me inicialet E.M. me mjetin me drejtues shtetasin L. D., dhe pasagjerët shtetasit J. D., E. M., dhe J. B.

Aksidenti ndodhi në vendin e njohur si “Bishti i Zhurit”, ku ambulanca është përplasur me një mjet tip “Benz”.

Policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes për të sqaruar dhe arsyet e aksidentit. 

Kavajë/Informacion paraprak

Në vendin e quajtur “Bishti i Zhurit”, janë përfshirë në përplasje ambulanca e spitalit të Fierit me drejtues shtetasin F. B., dhe pasagjer shtetasin E. M., me mjetin me drejtues shtetasin L. D., dhe pasagjerët shtetasit J. D., E. M., dhe J. B. Si pasojë e aksidentit janë dërguar në spital 6 shtetas për të marrë ndihmë mjekësore.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, i cili po kryen veprimet e mëtejshme në lidhje me sqarimin e rrethanave të aksidentit.


Më shumë

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img