Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
3.1kmh
40 %
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
26 °
Mar
22 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Përplaset aeroplani me helikopterin në Itali, disa të vdekur

Lajme të ngjashëm

Një aeroplan me turistë dhe një helikopter janë përplasur në ajër ditën e sotme në veri të Italisë.

Të paktën 4 persona raportohet se kanë ndërruar jetë dhe dy të tjerë janë plagosur nga përplasja në qytetin turistik La Thuile pranë kufirit me Francën.

Sipas ‘La Stampa’ ekipet e kërkim shpëtimit janë nisur drejt vendit të ngjarjes.

dfgegerherh4rhjhj.jpg


Më shumë