Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
28 %
2.6kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

Përplasen tre makina në Vlorë, ka të plagosur

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një aksident i trefishtë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin Peshkëpi-Vlorë.

Policia bën me dije se tre makina tip “Toyota”, “Volkswagen” dhe “Ford” janë përplasur rreth orës 07:00. Për fat të mirë nga aksidenti ka vetëm një të plagosur që ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

“Sot, rreth orës 07:00, në aksin rrugor Vlorë-Peshkëpi, një automjet tip “Toyota” me drejtues shtetasin A. C., 49 vjeç është përplasur me një automjet tip “Volkswagen” me drejtues shtetasin P. M, 47 vjeç dhe me një automjet tip “Ford”, me drejtues shtetasin G. A. Drejtuesit, shtetasit A. C, dhe G. A, si dhe një pasagjere e mjetit “Ford”, shtetasja L. M, ndodhet në spitalin e Vlorës, jashtë rrezikut për jetën”, bën me dije policia.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, i cili po kryen veprimet e mëtejshme në lidhje me sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img