Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
61 %
3.1kmh
90 %
Mar
7 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Përplasen “kokë me kokë” dy motorat në Sarandë, shoferi 12 vjeçar në gjendje të rëndë në spital

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 12 vjeçar ka mbetur i plagosur rëndë si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur mëngjesin e sotëm në fshatin Xarë të Sarandës. Referuar njoftimit të Policisë, bëhet me dije se ai ka qenë duke drejtuar një motor dhe është përplasur me një motomjet tjetër.

“Rreth orës 07:45, në fshatin Xarë, Bashkia Konispol, janë  përfshirë në një aksident rrugor dy motomjete që drejtoheshin nga shtetasi  A.B.,27 vjeç  dhe  nga një i mitur 12 vjeçar me iniciale A.B.

Si pasojë e përplasjes, i mituri 12 vjeçar ka marrë dëmtime të rënda dhe ndodhet në spitalin e Sarandës, ndërsa shtetasi A.B.,27 vjeç, është dëmtuar lehtë”, njofton Policia.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të saj.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img