Përplasen dy trena në Zvicër, 30 të plagosur

Publikuar tek: bota, më 15:09 11-09-2017 Përplasen dy trena në Zvicër, 30 të plagosur

Të paktën 30 persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e përplasjes së dy trenave në zvicër.

 Aksidenti i rëndë ka ndodhur në qytetin e Andermattit, në kantonin e Urit.  Mediat zviceriane kanë raportuar se në dy trenat ndodheshin 100 pasagjerë.

Ndërkohë, policia ende nuk ka dhënë njoftim zyrtar për mediat. Mësohet se në vendin e ngjarjes kanë mbërritur zjarrfikëse dhe forca policie, të cilët po hetojnë për shkakun e përplasjes.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Urgani “Irma” kalon nga vila e gazetarit shqiptar në Florida, e frikshme ç’ka lënë pas (FOTO)
Uraganët Harvey e Irma ‘shkundin’ edhe kompanitë e sigurimeve »
Article Logic
Execution time: 0.0116868019104
array(1) { ["section"]=> string(49) "perplasen-dy-trena-ne-zvicer-30-te-plagosur-91957" }