Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
57 %
3.6kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
26 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
26 °
E martë, 17 Maj, 2022
spot_img

Përplasen dy mjete në rrugën e Aeroportit të Rinasit, humb jetën shoferi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Përfshihen në përplasje 2 automjete, një prej drejtuesve humb jetën, tjetri mbetet i  plagosur. Aksidenti ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në rrugën drejt Aeroportit të Rinasit.

Nga përplasja e 2 automjeteve ka humbur jetën 31-vjeçari Albert Shtia dhe ka mbetur i plagosur drejtuesi tjetër Leon Kaza.

Mësohet se në përplasje janë përfshirë automjeti tip “Benz” dhe mjeti tip “Volksëagen”. Fatmirësisht drejtuesi i mjetit tip “ Benz” Leon Kaza ndodhet jashtë rrezik për jetën.  

Ende nuk dihen shkaqet e aksidentin, por dyshohet të ketë qënë rrëshqitja nga lagështia si pasojë e shirave.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img