Tirana
clear sky
-1.5 ° C
-1.5 °
-1.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
4 °
Hën
2 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Përplasen dy makina në Berat, njëra merr para dhe një këmbësor që ishte në trotuar

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një aksident i rëndë është shënuar mëngjesin e sotëm në aksin rrugorë Berat-Dimal.

Bëhet me dije se dy mjeti, një tip “Volswagen Toureag”, me targa AA 030, në përpjekje për të parakaluar është përplasur me mjetin me targa greke HJK 1373.

Si pasojë e përplasjes, mjeti me targa greke ka humbur kontrollin duke përplasur kështu edhe një kalimtar që ndodhej në anë të rrugës.

Nga aksidenti kanë mbetur të plagosur shoferët e mjeteve dhe këmbësi.

Polica ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img