Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
2.6kmh
75 %
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
16 °
Hën
14 °
Mar
11 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

Përplasen dy avionë pasagjerësh në pistën e aeroportit Heathrow

spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy avionë pasagjerësh janë përplasur mbrëmjen e sotme në aeroportin e Londrës, Heathrow.

Sipas informacioneve paraprake, avionët janë përplasur gjatë lëvizjes në pistën e aeroportit. Avionët i përkasin kompanisë “Korean Air” dhe një Boeing 737 i “Icelandair”.

Raportohet se përplasja ka qenë e pjesshme në pjesën e bishtit dhe krahut të avionëve, ndërsa nuk raportohet për viktima.

Një dëshmitar ka treguar në rrjetet sociale se përplasja ka shkaktuar tronditje te pasagjerët, por fatmirësisht nuk ka arritur të prekë kabinat e avionëve.

Aksidenti i pazakontë në pistë ka shkaktuar rëndimin e trafikut ajror si dhe anulimin e disa fluturimeve.

Më shumë
spot_img
spot_img