Hapësire reklamuese

Bota

Përplasen dy avionë në Australi, raportohet për të zhdukur

Shkruar nga Newsbomb
Përplasen dy avionë në Australi, raportohet për të

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Australi, ku janë përplasur dy avionë të vegjël.

Nga përplasja një nga avionët është rrëzuar dhe rezultojnë të zhdukur dy persona, piloti dhe pasagjeri që ndodheshin në bordin e avionit të stilit ushtarak që ra në Gadishullin Mornington të Melburnit pas një përplasjeje në ajër.

Autoriteti Australian i Sigurisë Detare (Amsa) tha se dy avionët u përplasën mbi Gjirin Port Phillip të dielën pasdite. Një nga avionët ka rënë, ndërsa tjetri është dëmtuar lehtë dhe është ulur i sigurt.

Mediat lokale raportuan se të dy avionët i përkisnin kompanive që ofrojnë fluturime të kohës së lirë.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese