Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
24 %
4.6kmh
0 %
Hën
3 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
9 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Përplasen dy avionë në aeroportin e Las Vegasit, humbin jetën 4 persona

spot_img

Lajme të ngjashëm

Katër persona humbën jetën pasi dy avionë të vegjël u përplasën në aeroportin e Las Vegasit të Veriut.

Administrata Federale e Aviacionit tha se një Piper PA-46 me një motor dhe një Cessna 172 me një motor u përplasën pasditën e djeshme.

“Informacionet paraprake tregojnë se Piper PA-46 po përgatitej të ulej kur u përplas me Cessna 172”, tha FAA në një deklaratë. “Piper u përplas në … një fushë në lindje të Pistës 30-Djathtas dhe Cessna ra në një pellg mbajtjeje uji.”

Dy persona ishin në secilin avion dhe të katër vdiqën, sipas zyrtarëve të zjarrfikësve të qytetit.

Më shumë


spot_img

spot_img