Tirana
scattered clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
88 %
2.6kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
22 °
E hënë, 20 Shtator, 2021
spot_img

‘Përpihet’ nga flakët shtëpia e familjes shqiptare në Itali, në gjendje të rëndë nëna dhe 2 fëmijët e mitur

spot_img

Lajme të ngjashëm

Banesa e një familje shqiptare në Itali është përfshirë nga flakët mbrëmjen e kaluar.

Mësohet se nga flakët kanë mbetur të plagosur rëndë dy fëmijë djali 8 vjeç e vajza 11 vjeç si dhe nëna e tyre. 

Të plagosurit kanë djegie në mbi 50 % të trupit e janë në gjëndje të rëndë shëndetësore. 

Dyshohet se motivi i zjarrit ka nisur nga një lojë me çakmak mes dy fëmijëve në sallonin e banesës e që më pas ka shkaktuar marrjen falkë të divanit ku po luanin. 

Vogëlushi 8 vjeçar i është nënshtruar një operacioni kirurgjikal ndërsa 11 vjeçarja ndodhet e shtruar në repartin e reanimacionit. 

Nëna e tyre është trasnportuar me urgjencë me helikopter në spitalin e Torinos.

 

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img