Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
0kmh
75 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
31 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Përndiqte prej muajsh Luana Vjollcën, arrestohet në Tiranë 29 vjeçari nga Kosova (EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

369bbb5ad2d1b951bb22727a0eb11f67

Një 29 vjeçar nga Kosova është arrestuar sot nga efektivë të Komisariatit nr.1 në Tiranë. Në pranga ka rënë Ajdin Morina, pasi prej muajsh përndiqte moderatoren Luana Vjollca.

“Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 1 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit A. M., 29 vjeç, banues në Gjakovë, Kosovë, pasi në mënyrë të vazhdueshme ka përndjekur një shtetase. Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme hetimore”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Kujtojmë se, disa muaj më parë media ka zbuluar se moderatorja kisshte bërë kallëzim në Polici për këtë person, pasi e përndiqte vazhdimisht, sa në ambientet e Top Channel ku Luana punon, por dhe pranë shtëpisë së saj në zonën e Kodrës së Diellit.

Edhe tre vite më parë, Luana Vjollca është përballur me përndjekjen e fansit të saj të çmendur, i identifikuar si Besmir Lila. Kur shtetas i është afruar moderatores në zonën e Astirit kur ajo ishte ne makinë, por menjëherë aty ka ndërhyrë partneri saj, që ka goditur Lilan. Ngjarja përfundoi në polici.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img