Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
51 %
4.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
3 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Përmendorja e Skënderbeut vendoset në sheshin kryesor të bashkisë arbëreshe Contessa Entellina

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në sheshin kryesor të Bashkisë arbëreshe Contessa Entellina është vendosur përmendorja e Heroit tonë Kombëtar, Gjergj Kastrioti Skënderbeu, vepër e skulptorit Vincenzo Muratore.

I pranishëm në ceremoni ka qenë edhe Presidenti Ilir Meta, i cili thotë se vendosja e kësaj vepre është një mesazh kujtese edhe për brezat e rinj, për të mos i harruar kurrë rrënjët dhe për të bërë gjithçka për ruajtjen e trashëgimisë tonë të vyer historike e kulturore.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img