Tirana
clear sky
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
81 %
0.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
23 °
Sht
22 °
Die
20 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Përmbytjet, shembet ura në Fier, FA evakuuojnë banorët me helikopter

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Vazhdon të jetë e njëjtë situata e përmbytjeve edhe ditën e sotme. Në Darzezë të Fierit është shembur ura që lidh fshatin me fshatrat e tjerë.

Sakaq, banorët janë të bllokuar dhe Forcat e Armatosura po bëjnë të mundur evakuuimin e tyre.

 Në dispozicion është edhe një helikopter për të bërë ndërhyrje nga ajri, pasi situata është mjaft e vështirë nga përmbytjet. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img