Përmbytjet në Vlorë, Gjika nuk përmbahet ndaj Lelit: Struci fsheh kokën dhe nxjerr b*thën zbuluar...

Publikuar tek: aktualitet, më 08:52 06-05-2019 Përmbytjet në Vlorë, Gjika nuk përmbahet ndaj Lelit: Struci fsheh kokën dhe nxjerr b*thën zbuluar... Shpetim Gjika, Dritan Leli

Ditën e djeshme Vlora u mbulua nga uji si pasojë e reshjeve të dendura të shiut.

Pamjet e përbytjes së bulevardit të ri në qytet bënë dje xhiron e rrjetit. Ndërsa lidhur me situatën ka reaguar edhe ish kreu i bashkisë Shpëtim Gjika.

Ky i fundit i është kthyer keq kreybashkiakut aktual Dritan Lelit, duke e ironizuar thellë.

"Sot (dje) e mësova që, “struci”, vetëm këtu në Vlorë dhe jo gjetkë, e fshehka kokën dhe nxjerr bythën zbuluar, jo kur i kanoset rreziku nga kafsha grabitqare, por kur u mbytka në ujë ?!

Zanati thonë, o mësohet qysh vitin e parë, kur ke vullnet, pasion dhe dëshirë, ose në të kundërt, jo që nuk bëhesh dot usta, por për fat të keq, ngelesh çirak edhe po të mbajtën në punë për sevap edhe 4 vjet të tjera", shkruan Gjika.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Thellohet bilanci, shkon në 100 numri i të helmuarve nga uji i pijshëm në Bulqizë
'Shteti duket sikur ka pushuar së ekzistuari', Tabaku: Financat në ditë kritike »
Article Logic
Execution time: 0.013128995895386
array(1) { ["section"]=> string(102) "permbytjet-ne-vlore-gjika-nuk-permbahet-ndaj-lelit-struci-fsheh-koken-dhe-nxjerr-b-then-zbuluar-163121" }