Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
93 %
1kmh
100 %
Die
10 °
Hën
12 °
Mar
13 °
Mër
14 °
Enj
8 °
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Përmbytjet në Theth bllokojnë disa rrugë dhe shembin urën, izolohen banorët

spot_img

Lajme të ngjashëm

Disa akse rrugore raportohet se janë përmbytur si pasojë e rreshjeve të dendura të shiut gjatë ditës së sotme.

Mësohet se kalimi drejt Nderlysës është i pamundur, pasi prurrjet e shumta kanë shembur urën.

Për pasojë një pjesë e banorëve kanë mbetur të izoluar. Më herët Instituti i Gjeoshkencave dha alarmin për shtimin e rreshjeve të shiut që mund të rrezikojnë përmbytje në disa zona.

Ndërsa Ministria e Mbrojtjes i bëri thirrje bashkive të përgatiten për situata emergjente.

Më shumë
spot_img


spot_img