Tirana
clear sky
-4.5 ° C
-4.5 °
-4.5 °
74 %
1kmh
0 %
Mër
6 °
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Përmbytjet në Itali, rritet numri i viktimave, shuhet një familje

spot_img

Lajme të ngjashëm

Italia po përjeton kohë dramatike pas përmbytjeve vdekjeprurëse dhe rrëshqitjeve të dheut që zhytën në kaos ishullin Ischia.

Qeveria italiane ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme, ndërsa me kalimin e kohës numri i të vdekurve rritet dhe shpresat për gjetjen e të zhdukurve zhduken.

Ekipet e shpëtimit deri më tani kanë nxjerrë shtatë të vdekur, ku tragjedia e rastit është se mes tyre është një fëmijë tre vjeçar dhe dy vëllezër e motra të cilët u gjetën pa ndjenja nën tonelata balte.

Numri i të zhdukurve ka shkuar në pesë. Edhe dëmet material kanë qenë të shumta, pasi shtëpitë u shkatërruan dhe rrugët u fshinë papritur nga harta.

Më shumë


spot_img

spot_img