Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
19 °
E martë, 26 Tetor, 2021
spot_img

Përmbytjet në Itali, rajonet kërkojnë shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditëve të fundit shteti Italian po kalon një situatë emergjente për shkak të kushteve të këqija atmosferike.

Reshjet e dendura dhe erërat e forta kanë prekur shumë zona të Italisë, duke përmbytur qytete të ndryshme si Veneto, Liguria, Friuli, Venezia, Giulia, Sicili, Lazio, Sardenja, Calabria, Toscana, Lombardia,Trentino etj.

Ndërkohë nga ana tjetër situata e lumenjve dhe e liqeneve është e përkeqësuar. Niveli i Liqenit Maggiore vazhdon ende të rritet. Liqeni Orta është gjithashtu në rrezik përmbytjesh në zonën Verbano të Omegna.

Sinoptikanët kanë thënë se do të ketë ende shira të rrëmbyeshëm edhë gjatë ditës së nesërme.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img