Tirana
clear sky
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
81 %
0.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
23 °
Sht
22 °
Die
20 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Përmbytjet gjatë natës, shembet ura në Mamurras, lumi kërcënon dhjetëra shtëpi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Shirat e vazhdueshëm që prej ditës së djeshme vazhdojnë të shkaktojnë vështirësi te banorët.

Situatë përmbytjesh është njoftuar thuajse në çdo cep të vendit, ndërsa problemet më të mëdha janë shënuar gjatë orëve të natës së mbrëmshme.

Në Mamurras është shembur ura e Drojës, e cila lidhte disa fshatra me njëra-tjetrën.

Për pasojë, ujëtrat e lumti tashmë kanë dalë nga shtrati dhe rrezikojnë dhjetëra shtëpi të zonës.

Në këto kushte, banorët bëjnë apel për ndihmë. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img