Tirana
few clouds
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
33 %
4.1kmh
20 %
Sht
32 °
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
41 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Përmbytje nga shirat edhe në Kosovë, makinat mbulohen nga uji (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

aebb67f847817ba9ae00d89b94fe231b

Reshjet intensive të shirave që kanë rënë javën e fundit kanë shkaktuar probleme dhe në Kosovë. Mediat atje shkruajnë për përmbytje shtëpish dhe tokash.

Gjatë orëve të fundit në Fushë Kosovë, si pasojë e reshjeve intensive, një pjesë e lagjes Dardania është përmbytur nga uji. Nga një video që publikohet nga mediat atje, shihet se makinat e parkuara në lagje janë të mbuluara nga uji.

Edhe në Shqipëri prej ditësh situata paraqitet problematike me përmbytjet, kryesisht në veri të vendit, në Lezhë e Shkodër. Mbi 2 mijë hektarë tokë janë nën ujë, ndërsa janë shembur rrugë e ura.

Më shumë

spot_img
spot_img