Përmbytje, 20 të vdekur në Afganistan

Publikuar tek: bota, më 07:04 03-03-2019 Përmbytje, 20 të vdekur në Afganistan

Të paktën 20 persona kanë humbur jetën, përfshirë edhe fëmijë, në jug të Afganistanit, pas përmbytjevee, që përfshinë rreth 2 mijë shtëpi, tha një agjenci e Kombeve të Bashkuara.

 

Shirat e furishëm goditën qytetin e Kandaharit dhe gjashtë qarqe të tij të premten, tha Zyra për Koordinim të Çështjeve Humanitare e OKB-së.

Zyrtarët e Qeverisë afgane tha se qindra shtëpi në provincën Herat u shkatërruan nga vërshimet.

Personat e prekur nga vërshimet janë evakuuar në zona të sigurta në qytetin e Kandaharit, njoftuan autoritetet.

Të paktën 10 persona, përfshirë fëmijë, vazhdojnë të jenë të zhdukur.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përmbyset autobusi me tifozë, 2 të vdekur dhe 24 të plagosur
»
Article Logic
Execution time: 0.012974977493286
array(1) { ["section"]=> string(43) "permbytje-20-te-vdekur-ne-afganistan-154930" }