Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
1.5kmh
40 %
Hën
7 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Përmbytet nënkalimi në autostradën Fushë-Mamurras, mjetet bllokohen nga niveli i lartë i ujit (FOTO)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Vendi ynë është përfshirë nga moti i keq dhe me stuhi gjatë këtyre ditëve, duke sjellë dhe rënie të ndjeshme të temperaturave. Reshjet e dendura të shiut kanë bërë që të përmbytet nënkalimi në autostradën në Fushë-Mamurras.

Screenshot 2 51

Niveli i lartë i ujit rrezikon dhe vështirëson qarkullimin e automjeteve në këtë aks. Mësohet se shkak i përmbytjes është bërë bllokimi i zgarave të kullimit të ujërave.

Screenshot 3 57

Ndërkohë, drejtuesit e mjeteve kanë zgjedhur rrugë alternative për të shmangur rrezikun. Po ashtu edhe në qytetin e Vlorës janë përmbytur disa rrugë kryesore, duke shkaktuar probleme në qarkullimin e mjeteve, si dhe në lëvizjen e qytetarëve.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img