Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
2.1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

Përmbytet Kuçova, banorët nën ujë: Dëmet janë të pallogaritshme

spot_img

Lajme të ngjashëm

Moti i keq dhe reshjet e shiut kanë krijuar probleme edhe në Kuçovë. Rrugët, banesat e qytetarëve janë nën ujë, ndërkohë mësohet se prezenca e ujit është edhe në stacionin elektrik të kësaj zone.

Për mediat banorët janë shprehur se kjo nuk është hera e parë që ata përmbyten, teksa shtojnë se dëmet janë të pallogaritshme.

“Jemi përmbytyr disa herë. Uji na ka hyrë në shtëpi, janë lagur mobiliet dhe të gjitha. Dëmet janë të pallogaritshme”, u shprehën banorët.

Kujtojmë se ditën e sotme vendi është goditur nga reshjet  dendura të shiut të cilat kanë shkaktuar probleme në shumë qtytete të vendit. Si pasojë e erërave të forta në disa aksie rrugore ka patur edhe rrëzim të pemëve të cilat kanë bllokuar qarkullimin e automjeteve.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img