Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
0 %
Enj
40 °
Pre
38 °
Sht
34 °
Die
34 °
Hën
36 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Përmbyten disa hektarë tokë në Fushë-Krujë, lumi Ishëm del nga shtrati

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9bb734727d429426e51f7a88c46253e0

Reshjet intensive të shiut gjatë orëve të natës kanë bërë që prurjet e lumit Ishëm të rriten dhe për pasojë ai ka dalë nga shtrati.

Tre fshatra në Fushë-Krujë raportohet se janë aktualisht nën ujë. Fshatrat Murqinë, Bilaj dhe Mallkuç janë përmbytur gjatë orëve të fundit pas reshjeve intensive të shiut, ndërkohë që pak ditë më parë ato u kthyen në normalitiet, pasi u përmbytën edhe gjatë javës së parë të janarit.

Bëhet me dije se edhe në Kurbin ka përmbytjet të disa hektarëve tokë bujqësore.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img