Tirana
fog
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
3 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

E rëndë/ Përmbyset varka me emigrantë, 4 të mbytur në ujërat greke, 90 të tjerë arrijnë të dalin në breg

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Të paktën 4 persona kanë humbur jetën, pasi një varkë me dhjetëra migrantë u fundos në veri-perëndim të ishullit të Kretës në Greqi. Afro 90 të tjerë arritën të dilnin në breg, tha një zëdhënës i rojës bregdetare për agjencinë e lajmeve DPA.

Roja bregdetare greke ka nisur një operacion shpëtimi për të shpëtuar jetët e migrantëve, të cilët duan të shkojnë drejt Europës.Ditën e djeshme tre migrantë ishin mbytur kur një tjetër varkë u fundos në detin Egje pranë ishullit Folegandros dhe dhjetëra njerëz që ishin në bordin e varkës, ende nuk janë gjetur.

Aksidente të tilla ndodhin shoesh në ujërat greke, teksa emigrantët përpiqen të arrijnë në territorin e Greqisë ose Italisë, nga bregu i Egjeut.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img