Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
88 %
2.1kmh
0 %
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

Përmbyset minibusi me 20 pasagjerë në Kolpik – Vermosh, të plagosurit transportohen me urgjencë në spital (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një minibus është përfshirë në një aksident të frikshëm ditën e sotme në aksin rrugor Koplik -Vermosh.

Aksidenti ka ndodhur në vendin e quajtur “Rruga për Stare”, në afërsi të Rrapshe e Hotit. Të paktën dy pasagjerë kanë mbetur të plagosur dhe janë transportuar me ambulancë drejt spitalit.

Pasagjerët e tjetër nuk kanë marrë dëmtime serioze dhe janë trajtuar në vend.

Raportohet se 20 persona kanë qenë duke udhëtuar me minibusin që është përmbysur në mes të rrugës për shkaqe ende të paqarta.

Forca të policisë kanë mbërritur në vendin e ngjarjes dhe po hetojnë për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

 

 

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img