Tirana
light rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
0.5kmh
40 %
Mër
18 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
24 °
Die
26 °
E mërkurë, 31 Maj, 2023

Përmbyset makina e policisë, po ndiqte 17 vjeçarin me motoçikletë

Lajme të ngjashëm

Një makinë policie është përmbysur në Britaninë e Madhe, teksa ka qenë në ndjekje të një 17 vjeçari.

Ngjarja ka ndodhur në afërsi të Buckingam Palace në orën 04:30 të mëngjesit, teksa patrulla ka parë  të riun, i cili përputhej me disa informacione që kishte policia se ai ishte autori I disa vjedhjeve që kishin ndodhur në zonë.

Sipas mediave angleze, menjëherë policia është vënë në ndjekje të tij, por në atë moment 17 vjeçari është futur në krahun e kundër duke u përplasur me një makinë tjetër policie, e cila i ka ardhur përballë dhe është përmbysur.

Policia pas aksidentit është shprehur se i riu është plagosur rëndë në njërën këmbë dhe është dërguar në spital, ndërkohë që në vendngjarje ka qenë dhe një person tjetër i cili është arratisur.


Më shumë