Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
38 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
28 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021
spot_img

Përmbyset furgoni i mbushur me emigrantë, të paktën 10 të vdekur në Teksas

spot_img

Lajme të ngjashëm

Të paktën 10 emigrantë kanë humbur jetën dhe 20 të tjerë janë plagosur, pas përmbysjes së një furgon në Teksas, SHBA.

Aksidenti i rëndë ndodhi rreth orës 04:00, në Encino, një qytezë e vogël me rreth 140 banorë.

Sherifi Urbino Martinez tha se automjeti kishte vend vetëm për 15 persona, por për shkak të peshës së madhe nga tejmbushja, bëri që shoferi të humbë kontrollin në kthesë dhe të dalë jashtë rruge.

Shoferi dhe 9 pasagjerë humbën jetën në vend, ndërsa 20 të tjerë u transportuan në spital.

Më shumë

spot_img