Tirana
light rain
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
3.6kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
13 °
E martë, 28 Mars, 2023

Përmbyset autobusi që transportonte refugjatë nga Ukraina, plagosen gra dhe fëmijë

Lajme të ngjashëm

Një autobus me refugjatë ukrainas të cilët iknin nga lufta, është përmbysur pranë qytetit të Pasvalys në Lituani.

Autobusi po udhëonte nga kufiri Polako-Ukrainë në Finlandë kur shoferi humbi kontrollin rreth orës 06:00 me orën lokale dhe u përmbus. Në autobus ndodheshin 53 gra dhe fëmijë.

Ai tha se të paktën 10 persona, përfshirë fëmijë, u plagosën. Ata u dërguan në spitalet aty pranë.

Një nga pasagjerët i tha kanalit televiziv: “Ne nuk kemi fjetur për tre ditë, ndoshta të gjitha 18 ditët gjatë të cilave jemi duke u bombarduar.

Më shumë