Tirana
clear sky
-7.5 ° C
-7.5 °
-7.5 °
73 %
1kmh
0 %
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
10 °
Sht
11 °
E martë, 25 Janar, 2022

Përmbyset autobusi në Turqi, 15 të vdekur dhe 17 të plagosur

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një autobus pasagjerësh doli dhe u rrëzua në një autostradë në Turqinë perëndimore, duke vrarë 15 persona të dielën, 8 gusht.

Zyra e guvernatorit të provincës Balikesir tha se autobusi u përmbys në 04:40 me orën lokale të dielën.

Njësitë e urgjencës mbërritën në vendin e ngjarjes, ku vdiqën 11 persona. Katër të tjerë vdiqën në spital.

Zyra e guvernatorit tha se 17 persona të plagosur në aksident u dërguan në pesë spitale për trajtim.

Autobusi që i përket kompanisë turistike Efe Tur po udhëtonte nga Zonguldak në Turqinë veriore për në Izmir në Turqinë perëndimore kur doli nga rruga, sipas agjencisë zyrtare turke të lajmeve Anadolu.

Autoritetet thanë se kanë nisur një hetim për zbulimin e shkaqeve të aksidentit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img