Përleshje masive mes azilkërkuesve kosovarë e atyre serbë, 100 të përfshirë

Publikuar tek: bota, më 09:20 07-05-2015 Përleshje masive mes azilkërkuesve kosovarë e atyre serbë, 100 të përfshirë

Një konflikt që ka degraduar në përleshje fizike mes azilkërkuesve kosovarë dhe atyre serbë ka ndodhur në Bahrenfeld të Hamburgut në Gjermani.

Mësohet se gjithçka ka nisur kur shtetasi serb ka shkuar i dehur në kamp.

Mjaftoi grindja mes dy personave që të përfshiheshin edhe 100 të tjerë ç’ka kërkoi ndërhyrjen e 30 policëve gjermanë për të ndarë dy grupët e azilkërkuesve. Një 38-vjeçar serb dhe një shtetas kosovar, identiteti i të cilëve nuk bëhet me dije  janë çuar në dhomën e paraburgimit . 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Fshati me rrugën më të rrezikshme në Kinë, çuditërisht është më i vizituari
Fundi i botës ka një datë të re në muajin shtator 2015, ja pse »
Article Logic
Execution time: 0.012104988098145
array(1) { ["section"]=> string(80) "perleshje-masive-mes-azilkerkuesve-kosovare-e-atyre-serbe-100-te-perfshire-10549" }