Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
44 %
5.1kmh
75 %
Enj
11 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Përkeqësohet shëndeti i një prej grevistëve të Lumasit, niset me urgjencë në spital

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Grevisti Ylmi Shuaipi është dërguar me urgjencë sot pasdite në spitalin Rajonal të Beratit. Gjendja e tij shëndetësore është përkeqësuar pas 6 ditësh grevë urie.

Ata kanë që prej ditës së martë që janë ngujuar në një goditë përballë zyrave të ish-komunës Lumas. Dy prej tyre kanë hipertensionin dhe aritminë.

Sot paradite mjekët vizituan grevistët dhe kanë konstatuar se kanë përkeqësim të gjendjes shëndetësore, por nuk u mor asnjë masë. Gjatë natës 3 prej tyre morën serum.

Grevistët i qëndrojnë fjalës së dhënë për ta çuar grevën e tyre deri në fund dhe për t’u vetëflijuar në qoftë se nuk përmbushen kërkesat e tyre. Banorët e Lumasit kanë vijuar për çdo ditë protestat e tyre në kanionin e Sinecit.

Beteja për ujin e burimit të Sinecit vazhdon prej 4-muajsh, duke u shoqëruar me përplasje të vazhdueshme mes banorëve me firmën dhe policinë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img