Tirana
clear sky
6 ° C
6 °
6 °
87 %
1kmh
0 %
Pre
15 °
Sht
14 °
Die
13 °
Hën
12 °
Mar
12 °
E premte, 16 Prill, 2021
spot_img

Përkeqësohet gjendja shëndetësore e Alexei Navalny, humb ndjeshmërinë e duarve dhe këmbëve

spot_img

Lajme të ngjashëm

Shëndeti I kritikut të Kremlinit, Alexei Navalny po përkeqësohet dhe ai ka filluar të humbasë ndjesinë e këmbëve dhe duarve të tij.

Këtë lajm e ka bërë të ditur vetë avokati i tij, Vadim Kobzev, I cili tha se Navalny është diagnostifikuar me hernie kurrizore.

Pas vizitës së bërë ditën e djeshme tek kritiku më i madh i Kremlinit, Kobzev  tha se ai ndjen dhimbje gjatë ecjes dhe I shqetësuar shtoi se sëmundja e Navalnyt është përkeqësuar ndjeshëm.

“Aleksi ecën vetë. Ndjen dhimbje gjatë ecjes. Një faktor shumë shqetësues është se sëmundja po përparon dukshëm për sa i përket humbjes së ndjeshmërisë në këmbë, pëllëmbë dhe duar”, pohoi avokati.

Navalny, i cili po vuan një dënim me dy vjet e gjysmë burg, filloi një grevë urie javën e kaluar në shenjë proteste ndaj asaj që tha se ishte refuzimi i autoriteteve të burgut për ta trajtuar siç duhet për dhimbje akute të shpinës dhe këmbës

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit