Tirana
clear sky
-2.5 ° C
-2.5 °
-2.5 °
50 %
2.6kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Përkeqësohet gjatë natës vatra e zjarrit në Dukat, situata vijon të jetë kritike, zjarrfikësit prej orësh në “luftë” me flakët (Video)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjatë mbrëmjes së djeshme numri i vatrave aktive në vend ka qenë shtatë, por situata më kritike paraqitej në zonën e Dukatit.

Zjarrfikësit bënë të pamundurën  për shuarjen e flakëve, ndërkohë që era e fortë dhe trungjet që kishin ruajtur thëngjinj u përhapën me shpejtësi duke riaktivizuar zjarrin sërish.

Nga raportimet e bëra rezulton se flakët e zjarrit u janë afruar banesave dhe situata paraqitet mjaft kritike.

Forcat e zjarrfikëses edhe ditën e sotme po vijojnë të “luftojnë” për neutralizimin e flakëve nga toka, gjithashtu edhe nga ajri.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img