Tirana
light rain
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
3.6kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
13 °
E martë, 28 Mars, 2023

Përjashtimi i 4 deputetëve nga grupi i PD, Alibeaj: Pas ikjes së Bashës, unë jam kryetari! Jam përfaqësuesi i të gjithë demokratëve

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Grupit Parlametar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, ka komentuar vendimin e tij për përjashtimin nga grupi i 4 deputetëve të PD-së, Tritan Shehut, Agron Shehajt, Oerd Bylykbashit dhe Belind Këlliçit.

Nga Saranda, aty ku dhe zhvilloi një takim me strukturat e kësaj force politike, ai tha se është drejtues i PD-së pas shkëputjes së Lulzim Bashës.

Alibeaj theksoi se pas largimit të ish-kryetarit ai është përfaqësues i gjithë atyre demokratëve që kanë vendosur  të shkëputen nga periudha tridhjetë e ca vjeçare e politikës shqiptare.

Më tej ai shprehu mirëkuptimin për “hallin” e grupit të ish-kryeministrit Sali Berisha, të cilët e akuzojnë se është bërë palë me Edi Ramën, duke shtuar se i kupton dhe sipas tij mediat e kanë treguar se kush është me kryeministrin.

“Gjej rastin të ndodhem mes demokratëve të Sarandës jo vetëm për të festuar por edhe për të diskutuar gjendjen dhe situatën politike së pari në Sarandë, sfidat që na presin, por edhe për zhvillimet lart në qendër.

Unë jam drejtues i PD pas shkëputjes së Lulzim Bashës. Unë jam përfaqësues i gjithë atyre demokratëve që kanë vendosur  të shkëputen nga periudha tridhjetë e ca vjeçare e politikës shqiptare.

Unë e kuptoj fare mirë hallin e atyre që herë pas here bëjnë këto lëvizje agresioni.

Është hall i Sali Berishës dhe Edi Ramës. Jam mësuar tashmë me këto etiketime duke më vënë në krah të Edi Ramës. Media e ka bërë publike se kush ka qenë bashkë me Edi Ramën. Ata që janë bashkë kanë arsye hallet e tyre personale”, tha Alibeaj.

Mes të tjerave ai shtoi se është dakord që demokratët të shkojnë bashkë në zgjedhje

 

Më shumë