Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Sht
33 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Periferia e Tiranës pa drita, firma e ndërtimit dëmton një nga fiderat e NST të Farkës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Disa zona në periferi të Tiranës janë aktualisht pa drita dhe me gjas do të qëndrojnë dhe për disa orë, pasi një nga kabllot e fiderave të NST të Farkës është dëmtuar nga një firmë ndërtimi që vepron në zonë.

OSHEE njofton se pa drita janë zonat pranë TEG, Baldushk, Vishnje, Vrap.

Njoftimi i Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike

Për shkak të dëmtimit në kabëll nga një firmë ndërtimit, të një prej fiderave të NST Farkë, fideri E5,  kanë mbetur pa energji disa zona që mbulohen me energji nga ky fider:

– Zona pranë TEG, Baldushk, Vishnje, Vrap

Grupet e avarisë së OSSH Tiranë janë në terren dhe po punojnë për eliminimin sa më shpejt të defektit dhe rikthimin e energjisë elektrike tek të gjithë abonentët.

212249696 3222422751315069 4249324404615911051 n

Më shumë

spot_img
spot_img