Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
100 %
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
1 °
E premte, 21 Janar, 2022

Përhapja e “Deltës” panik në Gjermani, vendi rikthen përsëri karantinën për këtë shtet

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Duke filluar nga dita e sotme në Gjermani hyn në fuqi karantina e vendosur para disa diitësh për të gjithë ata udhëtarë të cilën vijnë nga tre rajonet e Francës Jugore.

Sipas Institutit Robert Koch për Mbikëqyrjen e Shëndetit Publik u bë me dije se të ata turistë të cilët vijnë nga këto rajone turistike do të duhet të karantinohen për 10 ditë, nëse nuk kanë një pasaportë shëndetësore që vërteton se janë vaksinuar plotësisht ose janë shëruar nga COVID-19.

Pas paraqitjes së testit negative periudha e karantinës mund të zvogëlohet deri në pesë ditë.

Instituti ka vendosur t’i klasifikojë rajonet Occitanie, Provence-Alpes-Côte-d’Azur dhe Corse si zona me “rrezik të lartë” infektimi me koronavirusin e ri, me një incidencë të rasteve të reja më të mëdha se 200 për 100 000 banorë gjatë shtatë ditëve.

Të gjitha këto masa po merren për parandalimin e infektimeve nga variant i ri i Covid-19, Delta.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img