Tirana
scattered clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
88 %
2.6kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
22 °
E hënë, 20 Shtator, 2021
spot_img

Përgjimi / Salianji: Babalja ka shkuar në komisariat por… Spiropali: Doni të destabilizoni vendin

spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti demokrat Ervin Salianji thotë se Albert Veliu i njohur si “Dëshmitari X” ka shkuar të denoncojë në Policinë e Vlorës pasi realizoi përgjimin por nuk është pranuar nga shefi i Policisë.

Ndërsa Elisa Spiropali e quajti videon si montazh dhe u shpreh se Partia Demokratike tenton të destabilizojë vendin.

Debati në emisionin Opinion:

Velaj: Ju e keni marrë për shkurt, njëherë u fol për tetor. Çfarë interesi keni ju ta nxirrni në muajin e fundit dhe ajo që më ra në sy mua ishte përdorimi i një stilolapsi.

Salianji: Babale ka shkuar të bëjë denoncim në komisariatin e Vlorës, por shefi i policisë që rri nga mëngjesi në darkë me Agron Xhafajn nuk e ka marrë e nuk e ka pritur fare.

Spiropali: Zoti Salianji nëse del garant ndryshon tërësisht nga ajo që mbron PD-ja. Kjo nuk është politikë, vision, ky është një kalamallëk. Si në studiot tuaja ku mblidhen politikanë e analistë si në prlament sot, ne jemi të detyruar të dëgjojmë këtë teatër të turpshëm.

Për një njeri që ka dy pare mend, dhe ka zemër e kupton që të gjitha manovrat e PD i kanë dështuar. U ka mbetur destabilizimi i vendit. Ne jemi të gatshëm të respektojmë hetimin e prokrorisë.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img