Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
51 %
1kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
35 °
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
37 °
E enjte, 30 Qershor, 2022
spot_img

PËRGJIMI me Avdylajn/ ‘S’më pyete pse nuk u rikandidova’, Ardian Kokomani ‘leksion’ live gazetares: Përgjigjen e kuptoni…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari aktual i bashkisë së Shijakut Ardian Kokomani doli sot nga prestigjozja BILD në përgjime me Astrit Avdylajn, të njohur si kreun e bandës së Shijakut.

albsig

spring

Lidhur me këtë në një lidhje telefonike për Report Tv, Kokomani u shpreh se nuk e ka takuar Astrit Avdylajn ndonëse ky i fundit i kërkon në telefon që të takohen.

Ndërkohë, gjatë bisedës telefonike me gazetaren e Report Tv, Kokomani zbuloi edhe ‘pengun’ e tij për një mandat të dytë në bashkinë e Shijakut.

Madje këtë temë kryebashkiaku e ceku vetë, pasi gazetarja hezitoi ta pyeste.

“Por ju vetëkuptoni, nuk më pyetët as që a dëshironi që të rikandidoni”, i tha Kokomani gazetares. Ndërsa kjo e fundit i kërkoi përgjigjen.

“Përsa i përket asaj që unë dëshiroj që të vijoj edhe një mandat, pasi një është shumë pak, pasi i pari është të njihesh me territorin dhe problemin dhe një mandat i dytë e kompleton atë njeri përballë njerëzve. Unë do të aspiroj, do të isha pjesë e kësaj, por përgjigjen e kuptoni edhe vetë. Dhe nëse thoni se kryetari ka lidhje me Avdylajt, atëherë pse nuk thoni, derisa qenkan kaq dominantë do të isha unë sërish?”, tha Avdylaj duke zbuluar edhe arsyen se për shkak të kësaj çështje ai nuk u rikandidua për një mandat të dytë, ndërsa nuk e cilëson veten ‘dominant’.

Sipas Kokomanit nëse do të ishte i tillë do të ishte rikandiduar sërish.

LEXO EDHE: https://www.newsbomb.al/doli-ne-pergjime-me-avdylajn-kryetari-i-bashkise-se-shijakut-e-thote-cope-se-pse-ps-nuk-e-rikandidoi-akoma-s-e-gjetet-arsyen-ju-hutohen-gazetaret-167030

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img